Rozhovor s novým prezidentom SF-BA


22.07.2018 16:08 článok

Vážená futsalová komunita a členovia SF – BA, prinášame Vám rozhovor s novým prezidentom Slovenského futsalu Bratislava Michalom Maďarim

Michal na riadnej schôdzi SF BA v máji si bol zvolený členmi ( viac ako 90 klubov a 1300 hráčov )za prezidenta tejto organizácie, kedy si nahradil Martina Mlynaroviča (posobil 3 roky) a Marcela Laurinského (1 rok), ktorý nastavili latku veľmi vysoko.

Čo ta viedlo k tomu, aby si kandidoval?

Futsal hrávam už viac ako 11 rokov, milujem tento šport, považujem sa za nadšenca futsalu, a veľmi sa mi páčila myšlienka fungovania VV, stransarentnenie financií, ktoré prebiehajú touto organizáciou, a všetky aktivity, ktoré som ako hráč a vedúci mužstva vnímal.
Martina Mlynaroviča rešpektujem a uznávam za prácu, ktorú odviedol ako prvý prezident moderného futsalu v Bratislave a Marcel Laurinský, má takisto moje uznanie, za celé vynaložené úsilie, ktoré možno bežný člen SF B nevidí, ale v pozadí je naozaj kvantum kvalitne vykonanej práce.
Práve preto som nadobudol pocit, že aj ja by som chcel prispieť k rozvoju a dobrému menu tejto skvelej organizácie. Samozrejme, že pred podaním kandidátky, som poprosil Mlynkyho (pozn. Martin Mlynarovič), aby mi reálne priblížil fungovanie, smerovanie, nastavenie celého SF B, aby som získal naozaj, aspoň z časti reálnu predstavu, čo ma bude čakať, aké budú moje úlohy, aké problémy budeme riešiť. Zatiaľ ma táto relatívne, ešte čerstvá funkcia dokonale napĺňa a dúfam, že svojou činnosťou a aktivitou prispejem aj ja k dobrým myšlienkam a činom.

Ako si spokojný s obsadením členov VV? Pokračujú Janko Kabát, Radovan Cibák, Drahoš Pobiecky a Peter Masný, a ako gen.sekretár Ivan Čuhár.

So súčasným zložením VV, som maximalne spokojný. Všetci členovia, sa venujú práve tomuto športu naozaj už veľa rokov, práve na úkor svojho súkromného času. Kolegov Jana Kábata, Rada Cibáka a Peťa Masného, som stretával aj ako súperov v 1.BA lige, a za tých par rokov som mal o nich len pozitívnu mienku, bral som ich, ako fair protivníkov a tak vyzerala aj ich hra. S Ivanom Čuhárom, presne ako ostatné tímy, som pravidelne komunikoval z pozície vedúceho mužstva, všetky štandardné a organizačné záležitosti. Drahoša Pobieckeho som spoznal, asi ako prvého z tejto skupiny ľudí, mal som šancu, ako mladý hráč zúčastňovať sa rôznych priateľských turnajov, kde boli pozývané rôzne futsalové kluby, napr Namana, Juve, Olympique, Zelená Studnička, Karlovka….

Čo má, kto nastarosti, prosím ťa?

Práce je naozaj dosť, nielen počas sezóny, ale aj mimo nej. Aspoň v krátkosti zhrniem, v pár bodoch hlavné aktitivy každého člena VV.
Jano Kabát je zodpovedný za priamu komunikáciu so všetkými rozhodcami pre SF B, organizuje ich školenia a výber, pravidelne pripravuje rozpis rozhodcov na jednotlivé hracie dni, čo je časovo aj organizačne náročná úloha. Vždy musí byť, v aktívnom spojení so všetkými rozhodcami a delegátmi a na základe ich dostupnosti, pripravuje maticu pre nadchádzajúce zápasy.
Rado Cibák je považovaný za športovo technického člena VV, ktorý dolaďuje spolu s DK (pozn. discip.komisia) komunikáciu a všetky použité paragrafy prebrané zo SFZ v Úradných správach.
Peťo Masný je zodpovedný za mládež, kde sa snaží oslovovať mladých hráčov a zaraďovať ich do mužstiev, marketing, oslovovanie a získavanie nových partnerov, propagovanie značky SF BA, komunikácia so Sportvideos365.com (highlight-y zo zápasov), reklamu, zháňa reklamných partnerov, update facebookovskej stránky…
Drahoš Pobiecky má primárne na starosti Ligu 40, pôsobí ako kontaktná osoba, to zahŕňa veľmi veľa vecí, preto spomeniem len niektoré: pravidelná komunikácia s vedúcimi všetkých mužstiev, kontrola predsezónnych súpisiek, pomáha pri nahodení súpisiek do elektronického sýstému, nastavovanie formátu samotnej súťaže… V tejto súťaži máme, viacerých futbalových a futsalových reprezentantov ako Peter Kummer, Peter Sepeši, Ivan Pokovič, Juraj Schrojf, Ján Šlahor atď. , ak som na niekoho zabudol ospravedlňujem sa.
Ivan Čuhár, generálny sekretár SF B - už zo samotného názvu vyplýva jeho hlavná naplň - primárny kontakt e-mailovej komunikácie na všetkých úrovniach, kontakt pre SFZ a SF, matrika, hlavný správca a administrátor nášho bratislavského informačného systému, ďalej sa vo veľmi veľkej miere venuje komunikácii a rozpisu hracích časov, pre každú súťaž zastrešenú SF BA, čo pri počte hál, ktoré máme k dispozícii je veľmi tažké.

Ako hodnotíš spoluprácu s chalanmi za obdobie od konferencie?

Od májovej konferencie SF BA prešlo pár mesiacov. Najskôr to bolo z mojej strany dostávanie sa do obrazu, chalani mi veľmi pomohli, každé stretnutie prebieha v priateľskom duchu, a musím povedať, že občas máme aj tvrdšiu diskusiu, rozne názory ale doležité je nerobiť unáhlené závery. Vždy, sme sa zatiaľ dohodli a našli kompromis, zároveň sme dodržali všetky predpisy.Celkovo je spolupráca na produktívnej úrovni, každý člen VV má pozitívny prístup k riešeniu problémov, čo veľmi oceňujem.

Aké sú tvoje hlavné ciele, počas nasledujúcich 4 rokov?

Stabilita,komunikácia, korektnosť, transparentnosť, a vytváranie prostredia pre futsal. Byť ústretový, ale zároveň aj fair voči klubom. Priniesť nové mužstvá a nových mladých hráčov k futsalu.

Prinesiete niečo nové v tejto sezóne?

Chceme zapracovať na kvalitnejších video nahrávkách s partnerom Sportvideos365.com, aktívnejšie pracovať s rozhodcami a delegátmi, viac komunikovať s vedúcimi klubov, zbierať feedback, vypočuť si názory….
Je všetko pripravené pre sezónu 2017/2018?
Nová sezóna, má pred sebou druhé hracie kolo a áno, všetko je zabezpečené a riadne nachystané. Samozrejme, že môže nastať neočakávaná situácia, malý technický problém, ale v takomto prípade sa zariadime a operatívne budeme riešiť danú situáciu.

ŠH hala PKO sa má búrať, ako ste vyriešili tento problém?

Áno, ŠH PKO sa bude búrať, na šťastie plne využívame ŠH Dom Športu na Junáckej ulici, kde sa momentálne presunula celá L40 a hrávajú sa tu zápasy aj 2BA a 3BA ligy. Plánujeme do budúcna zapojiť aj Hant arénu pre zápasy 2SL ligy, ale to je ešte v štádiu riešenia.

Aký je trend nákladov na zabezpečenie a priebeh súťaži?

Podarilo sa nám vyjednať priaznivejšiu cenu na prenájom ŠH Mladosť, Dom Športu, Elán. Nikto samozrejme nemá záujem zvyšovať a ani umelo dvíhať žiadne náklady. Ale v Bratislave je všeobecne málo vyhovujúcich športových hál, konkurencia nie veľká. Naše vztahy máme zatiaľ dobre nastavené so športovými halami. Tak ako každý rok, aj tento rok, počas sezóny vzniká finančná rezerva, ktorá bude v konečnom dôsledku opäť celá rozdelená medzi kluby. Dúfam, že budúci rok bude výška štartovného veľmi porovnateľná s aktuálnym ročníkom.

Máte dostatok hráčov v jednotlivých mužstvách a súťažiach?

Hráčov je zatiaľ dostatok, problém je skôr v niektorých ligách, kde nastali bohužiaľ finančné problémy, tímy stratili sponzorov, alebo naopak hráči dosiahli vek 40 rokov a radšej poskladali mužstvo pre ligu 40. Inak je situácia, viac menej stabilná, vždy sa nájdu nejaké komplikácie pri skladaní mužstva, úhrade štartovného atď... Všetky ligy ako 2.Slovenská liga futsalu, 1. Bratislavská liga, 2. BA , 3.BA a aj liga 40 majú vysoký kredit a sú veľmi vyrovnané.

Na záver sa čitateľom, trochu predstav? (práca, rodina, škola, futsal)?

Mám 33 rokov, pochádzam z malej dedinky Šútovo, okres Martin. Vyštudoval som fakultu Financií na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Som štastne ženatý a s manželkou vychovávame zatiaľ jedného 2,5 ročného syna, ktorému vštepujem lásku k lopte už teraz. Vyzerá to, že bude ľavák :))) Pracujem ako leader pre bankový team v jednej firme z veľkej štvorky. Na futsal mam aj vďaka manželke stále veľa času.

Ešte aktívne hráváš aké máte ciele v klube?

Ja samozrejme stále hrávam aktívne 1.BA ligu, stále je to ten istý team Omnikor (bývalá Mokarabia ) , pred začiatkom tejto sezóny sme sa spojili s teamom Wild Boys a pôsobíme ako “C” team. Naše ciele ? :) Ako každý rok - nevypadnúť, ak to je možné tak skončiť v prvej polovici tabuľky. Chceme si hlavne dobre zahrať, sme skvelá partia aj mimo futsalu. Zranenia ma zatiaľ obchádzajú, takže panuje spokojnosť :)

Bude mať niekto záujem z 2.SLF Bratislava, hrať prelinačku o postup do extraligy?

Dúfam, že tak ako aj minulý rok, práve Rehab Klinik Barabéri zabojujú o postup do extraligy. Majú výborné vedenie, smelé ciele, určite im budem fandiť, mám tam tiež kamarátov, makajú na sebe, nech pozitívne prekvapia. Ale určite budem rád, ak sa pridájú aj iné mužstvá.

Máš niečo, čo by si chcel bratislavskej futsalovej komunite odkázať?

Niesť zodpovednosť za 98 klubov a plynulé bezproblémové fungovanie organizácie je naozaj ťažký záväzok, a bohužiaľ nedá sa vždy vyhovieť každému, ale môžem smelo vyhlásiť, že všetko o čom VV rozhodne, každé jedno rozhodnutie, ktoré príjmeme, bude vždy starostlivo prehodnotené a to len pre dobro futsalu v Bratislave. Snažíme sa urobiť pre tento šport, čo najviac a chrániť všetkých členov SF BA, a postupovať tak, aby hráči, tréneri, vedúci tímov, rozhodcovia, delegáti, diváci mali iba pozitívne dojmy a aby sa VV, za svoje fungovanie nemusel, za nič hanbiť

Na záver, každému hráčovi prajem čo najviac gólov, veľa radosti z hry, a hlavne žiadne zranenia.